Pít teplou vodu pomáhá. Vyzkoušejte to! | Waterlogic CZ
logo

info: 607 008 057 | servis: 720 052 383

Pít teplou vodu pomáhá. Vyzkoušejte to!

Horká voda z výdejníku vody LUX AQUA

Kdo byl někdy v Číně, ten to ví. Číňané pijí horkou vodu. S naprostou samozřejmostí – ráno, dopoledne, k obědu i večer. Termoska s horkou vodou je běžná součást obsahu kabelky nebo aktovky pracujícího Číňana. A když se ho zeptáte, proč pije právě tohle, asi jen pokrčí rameny: „Nevím… je to prostě zdravé. A já jsem tak zvyklý.“

Ve skutečnosti je to tradice přenášená po tisíciletí, na niž nic nedokázaly změnit dějinné události, střídání vlád a poměrů. Stará čínská medicína předepisovala sklenici teplé vody ideálně hned ráno, pro nastartování trávicího systému. Také věřili, že teplá voda dokáže správně rozproudit krev. A je-li organismus oslaben, trpí-li nachlazením nebo zimnicí, musí být teplota vody ještě vyšší – v souladu s rovnováhou dvou souvisejících a protikladných pojmů jin a jang. Tyto zákonitosti byly Evropanům až donedávna cizí a proto se nikdy zvyk pít teplou vodu v Evropě neujal. Přitom jsou závěry čínských mudrců až neuvěřitelně přesné, což potvrzují nejnovější lékařské výzkumy.

Pozitivních účinků dokonale čisté teplé vody, již vám nabídne například kvalitní výdejník na pitnou vodu, existuje celá řádka.

Nejlepší na tom je, že pro tuto zázračnou medicínu nemusíte chodit do žádné lékárny. Teplá voda je dostupná a její účinky můžete začít testovat na svém těle třeba hned. Žádné negativní vedlejší účinky nehrozí.

Teplá voda by samozřejmě měla být v první řadě čistá. Ideální je vlastnit aquamat, neboli automat na pitnou vodu, který vám vodu o požadované teplotě poskytne v okamžiku, a to již přefiltrovanou. Pokud to váš výdejník na pitnou vodu nedokáže, můžete si poradit tak trochu „po čínsku“ – do termosky si ráno nalít horkou vodu z rychlovarné konvice a v průběhu dne s ní ředit studenou vodu, kterou pijete.

 


Diskuze:

Copyright © 2016-2018. Všechna práva vyhrazena.