Kvalitní voda je dnes dostupnější než v roce 1990 | Waterlogic CZ
logo

info: 607 008 057 | servis: 720 052 383

Kvalitní voda je dnes dostupnější než v roce 1990

Kvalitní voda

O stavu pitné vody na této planetě většinou slýcháme ty nejhorší zprávy. Světová zdravotnická organizace (WHO) ale v červenci tohoto roku zveřejnila zprávu, která přináší některá překvapivě pozitivní čísla.

Tak především:

Současná světová populace má lepší přístup ke kvalitní vodě než tomu bylo v roce 1990. Skutečně. Vliv na to má sama WHO, která kontroluje kvalitu zdrojnic pitné vody, upozorňuje na ty zdroje, které jsou kriticky znečištěné a které představují hrozbu šíření chorob. A také jsme konečně svědky úspěšných snah o čištění pitné vody.

Ještě několik dalších dat. Přes 70% světové populace pije vodu z veřejných zdrojů, které podléhají kontrole jakosti a zdravotní nezávadnosti. Vyloženě nekvalitní vodu pak pije asi 844 milionů lidí, tedy asi 12 procent populace. Je to pořád hodně – ale situace se zlepšuje.

Zlepšující se úroveň vodního managementu vnáší jistou naději, že by si lidstvo mohlo poradit s nadcházejícími roky sucha. To je totiž do příštích let opravdovou hrozbou – v roce 2040 by až 33 zemí mělo pociťovat krizi spojenou s vysycháním přírodních vodních zdrojů. Nejvíce má sucho udeřit na oblast Blízkého východu a střední Afriky.

I zde ve střední Evropě bychom měli brát problémy související s vodním hospodařením vážně. Měli bychom usilovat o co nejvyšší kvalitu vody, kterou pijeme. Na naše pracoviště i do našich domácností postupně pronikají kvalitní aquamaty na pitnou vodu se špičkovou technologií filtrace. To je pozitivní trend. Automat na pitnou vodu, schopný účinně odfiltrovat z vody veškeré nečistoty a bakterie, je zárukou, že do našeho těla dostaneme jen tu nejčistší tekutinu. Je nutné brát vážně rizika plynoucí z konzumace nehygienické vody.

Rozvoj filtračních technologií v celosvětovém měřítku by mohl být řešením pro případné budoucí vodní krize. Je docela možné, že sofistikované automaty na pitnou vodu budou za pár desítek let běžné i v rozvojových zemích, kde budou mít lidé možnost využívat vodu i z dnes těžce kontaminovaných zdrojů.

Přesvědčte se i Vy a zdarma – vyzkoušejte naše výdejníky vody zcela zdarma a bez závazku.

 


Diskuze:

Copyright © 2016-2018. Všechna práva vyhrazena.