Kolik vody denně vypít? Konečně jednoduchá a jasná odpověď! | Waterlogic CZ
logo

info: 607 008 057 | servis: 720 052 383

Kolik vody denně vypít? Konečně jednoduchá a jasná odpověď!

Dodržujte pitný režim

Už paní učitelky na základní škole vštěpují dětem do hlavy, kolik vody by měly vypít. A přispívají tak k všeobecnému chaosu, který okolo tohoto zdánlivě jednoduchého problému existuje. Dva litry, dva a půl litru, tři litry… každý z nás se to naučil jinak.

Je zajímavé, že málokdo se pozastaví nad tím, že spotřeba vody se může lišit nejen v závislosti na ročním období a na výkonu, který tělo odevzdává, ale také v závislosti na tělesných parametrech! Jiné požadavky na pitný režim bude mít desetiletá holčička a jiné zase dospělý muž.

Naučte se proto tento jednoduchý výpočet. Prostřednictvím jej zjistíte doporučenou spotřebu vody pro chladnější dny a menší fyzickou zátěž.

 

Kolik vody denně vypít

 

Doporučovaný počet větších (tj. aspoň třídecových) sklenic vody získanete takto: váha vašeho těla děleno osmi. Tzn., že pokud Vaše váha je 80 ks, je nutné vypít minimálně 10 sklenic pitné vody. Pokud je horký den, zkuste tento počet zvýšit alespoň o 50% – tedy v našem příkladu je to patnáct sklenic. Padesátiprocentní zvýšení počtu tekutin doporučujeme také sportovcům. Ti by měli vypít jednu velkou sklenici před výkonem. A po výkonu je třeba přijímat větší množství tekutin přibližně hodinu.

Pečlivě dodržovaný pitný režim je nesmírně důležitý. Slouží i jako prevence proti chorobám kardiovaskulárního systému, chorob ledvin, chorob trávicího systému a proti nadváze.

Naučte se pít vodu, i když nemáte žízeň! Že váš organizmus potřebuje tekutiny, zjistíte už jen podle barvy moči. Je-li příliš tmavá, je jasné, že je třeba zvýšit příjem tekutin.

A především, zkuste skutečně pít vodu. Tedy místo limonád, kávy nebo alkoholu dělejte často zastávky u výdejníku vody LUX Aqua. Sklenice čisté, důkladně přefiltrované pramenité vody několikrát denně – pro vaše zdraví a lepší kondici skutečně stačí takhle „málo“. Občas můžete místo vody sáhnout po minerálce, nápojích obsahujících hořčík nebo jód a dobrou volbou jsou také bylinné čaje.


Diskuze:

Copyright © 2016-2018. Všechna práva vyhrazena.