Kde se ukrývají bakterie ve vaší kanceláři? | Waterlogic CZ
logo

info: 607 008 057 | servis: 720 052 383

Kde se ukrývají bakterie ve vaší kanceláři?

Legionářská nemoc

Bakteriím a virům se v kancelářských budovách daří

A není divu. Desítky, možná stovky lidí na relativně malém prostoru jsou pro nebezpečné organismy příhodným terčem. Kromě toho se prostřednictvím jich mohou skvěle šířit – zaměstnanci se totiž v průběhu pracovního dne pohybují po budově po mnoha různých trasách a mikroorganismy tak mohou pokrýt prakticky celý prostor a najít tak útočiště, kde si umanou. Epidemie nemocí pak zasáhnou velký počet zaměstnanců a manažeři, team leadeři a další zodpovědné osoby zažívají krušná období – není nic horšího, než když si volno kvůli zdravotní indispozici bere půlka lidí ze stejného týmu. Produktivita klesá, zakázky se nestíhají…

Bakterie pracují rychle. Podle jednoho výzkumu se mikroorganismy skryté na jedné klice mohou během dvou hodin dostat až na 50% míst v celé kanceláři. Kliky od dveří tedy jistě patří mezi ta nejnebezpečnější „hnízdiště“ chorobonosných organismů.

Dalším kritickým místem jsou konvice na kávu, zejména jejich držadla. Údajně bychom na nich pod mikroskopem našli až 34x více bakterií než na záchodové míse. Kávu nebo čaj pije v kanceláři skoro každý, většinou vícekrát denně… Z těch nejnebezpečnějších druhů bakterií, které se zde mohou vyskytovat, zmiňme Escherichiu Coli nebo Salmonellu.

Další „hot spot“ je pracovní stůl. Ač se u něj zdaleka nepohybuje tolik lidí, jako u konvice na kávu ve veřejné kuchyňce, pořád se zde může vyskytovat poměrně bohatá a různorodá komunita různých bakterií a bacilů. Během dne na stole přistane řada dokumentů, pracovních materiálů, odkládáme zde svačinu, hrnek s nápojem a další rozličné předměty. Pokud stůl není pravidelně uklízen a čištěn, odborník by zde mohl najít bok po boku zmíněnou E. coli, stafylokoky, Helicobacter pylori i obzvláště zákeřnou Pseudomonas aeruginosa, zodpovědnou za bolesti břicha a infekce na kůži.

A konečně tady jsou výdejníky na vodu. Ani nápojové automaty na vodu nejsou ušetřeny invaze bakterií, a to z podobných důvodů, jako výše uvedené. Kromě bakterií zvenčí navíc mohou ohrožovat i mikroorganismy obsaženými ve vodě.

Waterlogic coby výrobce aquamatů si je tohoto rizika vědom. Proto vyvinul patentované technologie Firewall®, která eliminuje původce chorob ve vodě jako takové, a dále BioCote™, jež využívá antibakteriálních vlastností iontů stříbra, jimiž je pokryt celý výdejní prostor. Tím je dosaženo toho, že bakterie nemohou usazovat nejen ve vodě jako takové, ale ani na povrchu klíčových částí přístroje a v jeho bezprostřední blízkosti. BioCotechrání jak proti těm nejnebezpečnějším mikrobům, tak i proti plísním a houbám.

 

 

S výdejníky vody Waterlogic si můžete být jistí tím, že jste chorobonosné organismy vymýtili alespoň na jednom z jejich nejoblíbenějších stanovišť.


Diskuze:

Copyright © 2016-2018. Všechna práva vyhrazena.